MyGarage

דף הבית >> תעבורה >> בולמים לרכב

בולמים לרכב

החורף מביא איתו בכל פעם מחדש גידול משמעותי בכמות התאונות שמתרחשות ברחבי הארץ. החורף בישראל קצר יחסית, אך חוסר המוכנות והמודעות של הנהגים לסכנות שהוא טומן בחובו, עלולות לגרום לבעיות רבות ולסיכון חיים ממשי. אם כן, כיצד מתכוננים לחורף ומה כדאי לבדוק לפני שהוא מגיע?

בדיקת חורף

ראשית, לפני שמכינים את הרכב לחורף, כדאי לבדוק את המצב העכשווי שלו. כיום, ישנם מוסכים רבים אשר מבצעים בדיקת חורף מקיפה על חלקים שונים ברכב ובדגש על צמיגים ובולמים. ראה חשיבותם של בולמי fox. הבדיקה הזו עשויה להעלות מסקנות הרות גורל לזמן שבו הרכב ייסע על מים או אפילו קרח שמצטבר לעיתים.

בהגעה למוסך לשם ביצוע בדיקת חורף, איש המקצוע יעבור על החלקים הקריטיים ביותר להנעת הרכב בעת מצבי קיצון של גשם וקור. ראשית, ייבדק המצבר ועמידותו להמשך, לאחר מכן יעברו אל אחיזת ההגה והצמיגים, עוצמת האורות ותקינות אורות הערפל ולבסוף גם יעילות המגבים יבדקו.

בדיקה עצמאית

בכדי לבצע את הבדיקה, מומלץ להגיע אל המוסך הקרוב אליכם שיעשה זאת באופן מקצועי. עם זאת, ניתן לעשות בדיקה יעילה ואפקטיבית ביותר גם בכוחות עצמכם. גשו אל המכונית שלכם, פתחו את מכסה המנוע ועברו על הדגשים החשובים: בדקו כי מפלס נוזל הקירור בגובה המתאים ושהוא ממולא על ידי נוזל ייעודי ולא מים. כמו כן, מפלס נוזל הבלמים חשוב מאין כמותו – יש לוודא כי הוא מלא עד המקסימום האפשרי ברכב.

במצבר, יש לבדוק כי הוא אינו חלוד, שלא הצטברה קורוזיה ושמפלס המים גבוה מספיק. בפנסים חשוב לבדוק את כל סוגי האורות, מאורות החניה, עד לאורות דרך, פנסי איתות, אורות גבוהים ואורות ערפל כמובן. כמו כן, לא מספיק רק לוודא את הדלקת הפנסים, אלא גם את בית המנורה, שיישאר נקי, לא סדוק ושהוא אינו מסתיר את האור. הפנסים חשובים מאוד לבטיחות בלילה והחורף, אל תקלו בהם וודאו שהם כך למשך כל השנה, כמובן.

הצמיגים, שאחיזתם על הכביש כל כך חשובה, נבדקים גם הם, כאשר מומלץ למלא אותם על פי הוראות הצרכן בכל שבוע בלי קשר לעונות השנה. בדקו את דופן הצמיד בקפדנות, עברו על כל השטח שלו וחפשו קרעים או סדקים. במידה ויש כאלו אל תתמהמהו, גשו לייעוץ מקצועי והחליפו אותם. גם בדיקת המגבים פשוטה למדיי – גשו אל המגב, העבירו את היד ובדקו שהוא אינו יבש או קרוע, לאחר מכן שפכו מים על השמשה ובדקו שפעולת המגבים משביעת רצון.

בלמים

אם יום אחד תשימו דגש על הבלמים שלכם ותבדקו כמה אתם בולמים בכל נסיעה, תגלו עד כמה הם עובדים קשה. בחורף, הם עלולים לעבוד קשה אפילו עוד יותר. לשם כך, כדאי לבצע בדיקה עצמאית פשוטה למדיי שיכולה להקנות מידע מציל חיים. סעו בכביש ועצרו כשצריך. בשלב הזה יש ללחוץ על הדוושה, לא להרפות ולחכות. אם הדוושה מאבדת את הלחץ ומתחילה לרדת, כנראה שהבלמים תקולים. גם במקרה כזה, חשוב לגשת אל המוסך מבלי להמתין יתר על המידה.

מעבר לבדיקות העצמאיות, ישנן גם בדיקות מקיפות יותר אותן ניתן לבצע אך ורק על ידי איש מקצוע שעובד במוסך. לאחר הבדיקה העצמאית אותה תוכלו לבצע בכל עת ובדקות בודדות, כדאי לגשת אל המוסך ולקבל בדיקה מקיפה יותר של המשאבות והציריות. מוסך אשר חבר באיגוד המוסכים, יבצע זאת בחינם.

 

לסיכום – אם אתם רוצים לשמור על בטיחותכם ובטיחות היקרים לכם, וכן על בטיחות הסביבה שלכם עליכם לדאוג להכין את רכבכם לחורף, ולשם דגש על כל הנאמר מעלה. אפשר להימנע מקשר מיותר עם עורך דין תביעות ביטוח ולהתכונן לכבישים המסוכנים מבעוד מועד.